5. PKO Piekarski Półmaraton w Piekarach Śląskich

Autor: UM Piekary Śląskie

5. PKO Piekarski Półmaraton i Nocna ZaDyszka za nami. Prawie 1200 zawodników stanęło na mecie

20 lipca w Piekarach Śląskich odbył się 5. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. Na mecie stanęło prawie 1200 biegaczy, rywalizując na dystansie 10 km i 21 km.

Biegacze wystartowali spod Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej. Dalej trasa biegu prowadziła przez ulice gen. Maczka, Jana Pawła II, Bytomską, Józefską, aż zawróciła stadion MOSiR-u. Takie kółko uczestnicy Półmaratonu musieli pokonać dwukrotnie.

W 5. PKO Piekarskim Półmaratonie najlepszy wśród mężczyzn był Roman Adamovich z czasem 1:06:02. Drugie miejsce należy do Cosma Kyeva (1:07:54), a trzecie do Mateusza Mrówki (1:08:45). Wśród kobiet najlepsza okazała się Svietlana Sanko z czasem 1:16:26. Obok niej na podium stanęły Natalia Semenovych (1:17:12) oraz Klaudia Petters (1:26:00).

Na dystanie 10 km (Nocna zaDyszka) w kategorii mężczyzn wygrał Bogdan Semenovych (31:30), następny był Abderrahim Elasri (32:26), a podium zamknął Mateusz Pawełczyk (32:55). Wśród kobiet najlepsza była Barbara Pawełczak (36:51), za nią znalazły się się Joanna Griman (37:44) i (Izabela Suder 37:44).

5. PKO Piekarski Półmaraton i Nocna zaDyszka w Piekarach Śląskich

Pani prezydent wystartowała w zawodach

Wśród uczestników biegowej imprezy znalazła się Sława Umińska-Kajdan. Prezydent Piekar Śląskich ukończyła bieg na dystansie 10 km w czasie 46 minut i 6 sekund, plasując się na 5. miejscu w kategorii. Świetnie poradził sobie również radny Adnrzej Wymysło, zajmując czwarte miejsce w swojej kategorii.

Po dekoracji zwycięzców i rozdaniu pamiątkowych medali wszystkim uczestnikom odbyło się losowanie dodatkowej nagrody w postaci vouchera wakacyjnego dla dwóch osób na wakacje w Hiszpanii w 2025 roku. Nagrodę ufundowało Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.