Euro 2024. Mecz Polska - Austria. Tak bawili się kibice na Mariackiej w Katowicach

Autor: M. Twaróg/M. Urban

Euro 2024

Euro 2024. Mecz Polska - Austria. Szaleńcza radość kibiców po golu Piątka i ich rozpacz po drugiej połowie

W piątek 21 czerwca o godz. 18 wystartował mecz Polska - Austria. Biało-czerwoni walczą z Austriakami w ramach rywalizacji w grupie D podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. W pubach przy ul. Mariackiej w Katowicach zgromadzili się kibice, dopingując naszą ukochaną drużynę w meczu "o wszystko". Po golu Krzysztofa Piątka wszystkich ogarnęła szaleńcza radość. Niestety, w drugiej połowie Polacy stracili zapał do gry. Mecz zakończył się wygraną Austrii 3:1. Kibice byli - mówiąc delikatnie - rozczarowani. Zobaczcie zdjęcia ze Strefy Kibica na Mariackiej w Katowicach.

Mecz Polska - Austria. Tłumy kibiców na Mariackiej w Katowicach

Starcie polskiej drużyny z Austriakami z zapałem śledzą miliony Polaków przed telewizorami. W setkach barów, pubów i restauracji rozsianych po całej Polsce powstały Strefy Kibica - miejsca, w których można obejrzeć mecz w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

W Katowicach takie strefy wydzielono w kilku lokach przy ul. Mariackiej. W piątkowy wieczór najsłynniejszy deptak w mieście zapełnili szczelnie kibice z biało-czerwonymi szalikami i czapkami. Wszyscy z zapartym tchem śledzili starcie Polaków i Austriaków na murawie.

Gdy Piątek strzelił gola, fani polskiej reprezentacji zebrani na Mariackiej wprost oszaleli. Niektórzy pod wpływem emocji poderwali się z miejsc i przed kilkadziesiąt sekund na deptaku słychać było tylko okrzyki radości, wydobywające się z gardeł setek kibiców! To była naprawdę niezapomniana chwila. Niestety, okazała się ulotna.

Polacy w drugiej połowie meczu dali fatalny występ, co kibice przyjęli okrzykami - tym razem złości. Gdy biało-czerwoni stracili remis, głosy siedzących przy stolikach fanów zlały się w jeden, przeciągły, głośny jęk zawodu. Kolejne odgłosy rozczarowania uniosły się nad ulicą po trzecim golu dla Austrii. Gdy mecz się zakończył, na twarzach wielu widać było ulgę. W końcu ta rzeźnia Polaków się skończyła.

Mecz Polska - Austria na Euro 2024. Zobacz zdjęcia kibiców na ul. Mariackiej w Katowicach:

Mecz Polska - Austria na Euro 2024

Pierwsza połowa meczu Polska - Austria zakończyła się wynikiem 1:1. Pierwszego gola strzelił Gernot Trauner, zapewniając swojej drużynie prowadzenie.

Polacy jednak nie mieli zamiaru odpuścić. Podopieczni Michała Probierza stworzyli kilka niezłych szans na boisku, aż w końcu w 30. minucie doszło do sukcesu. Krzysztof Piątek strzelił wyrównującego gola, doprowadzając do remisu 1:1.

Niestety, w drugiej połowie meczu Polacy wyraźnie stracili zapał, co wykorzystali przeciwnicy. Drugiego gola dla Austrii trafił Christoph Baumgartner w 66. minucie, a w 78. minucie Marko Arnautović zdobył gola z rzutu karnego.