Piłkarki GKS-u Katowice wróciły do domu z Orlen Pucharem Polski

Autor: GKS Katowice Kobiety (Facebook)

Katowice

GKS Katowice zdobył Orlen Puchar Polski Kobiet. Piłkarki po raz pierwszy sięgnęły po krajowy puchar

Piłkarki GKS-u Katowice wywalczyły Orlen Puchar Polski. Na Arenie Lublin kobieca drużyna pokonała Śląsk Wrocław 3:0. W niedzielę późnym wieczorem zawodniczki zostały powitane przed stadionem na Bukowej przez tłum skandujących ludzi.

Kobieca GieKSa wróciła z krajowym pucharem do domu

Finał Orlen Pucharu Polski kobiet został rozegrany w niedzielę 19 maja na Arenie Lublin. Drużyna GKS-u Katowice pokonała 3:0 Śląsk Wrocław, bramki strzeliły kolejno Marlena Hajduk, Nicola Brzęczek i Aleksandra Nieciąg. Tym samym kobieca GieKSa po raz pierwszy w swojej historii sięgnęła po krajowy puchar.

W niedzielę późnym wieczorem zawodniczki wróciły autokarem do Katowic. Gdy podjechały pod stadion na Bukowej, czekał tam na nie tłum skandujących kibiców. Śpiewali przyśpiewki i odpalili race na cześć wielkich zwyciężczyń.

Czy piłkarki GKS-u Katowice obronią tytuł mistrzyń kraju?

Po drodze do wygranej w Orlen Pucharze Polski piłkarki pokonały we wszystkich wcześniejszych etapach zespoły Ślązy Wrocław, Pogoni Szczecin, Rekordu Bielsko-Biała, GKS-u Górnika Łęczna, TMS SMS-u Łódź.

Niedzielne zwycięstwo to nie tylko zasługa znakomitych piłkarek, ale również ich trenerki Karoliny Koch. Mentorka już w zeszłym roku poprowadziła drużynę do pierwszego w historii sekcji mistrzostwa Polski. Teraz GieKSa ma szansę na krajowy dublet, czyli obronę mistrzostwa kraju.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2023/2024 Orlen Ekstraligi kobiet piłkarki GKS-u zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą 3 punktów nad drugą Pogonią Szczecin. W niedzielę 26 maja o godzinie 15:30 Mistrzynie Polski rozegrają ostatnie w tym sezonie spotkanie na Stadionie Miejskim w Katowicach, a ich rywalem będzie ponownie Śląsk Wrocław - pisze biuro prasowe klubu GKS Katowice.