Paryż 2024

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Najlepsze memy uwieczniają wyjątkowe wydarzenia

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu pełne są spektakularnych sportowych wydarzeń. Co z nich zapamiętamy? Memy z Igrzysk w Paryżu pozwolą nam zachować w pamięci wielkie sukcesy i dramatyczne porażki. Internauci tworzą rewelacyjne sportowe memy. Zobaczcie koniecznie.

Spektakularne sukcesy i porażki są domeną sportu. Dzieją się na naszych oczach. Nie ma lepszego sposobu na zachowanie ich w pamięci, jak stworzenie wyjątkowych memów. Tworzą je internauci. Dzięki nim obraz pozostanie z nami na długo. Co zapamiętamy z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?

Najlepsze memy z Igrzysk Olimpijskich

Polscy kibice z całą pewnością pasjonują się występami reprezentacji siatkarzy. Ich mecze zawsze przyprawiają nas o drżenie i wzruszenia. Mecz Polska - USA przejdzie do historii jako dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem, które nie miało prawa się tak potoczyć. A jednak Polska wygrała 3:2, czym zapewniła sobie olimpijski finał. W czwartym secie w dużej mierze za sprawą punktowych ataków Tomasza Fornala, Polacy poderwali się do walki. Wtedy podczas przerwy Fornal krzyknął do drużyny: "Dawać, k***a! Nap*******my się z nimi" Ta reakcja już stała się viralem w mediach społecznościowych.

Fantastycznie zaprezentowały się polskie zawodniczki we wspinaczce sportowej. Aleksandra Mirosław wywalczyła dla Polski pierwszy złoty medal olimpijski i ustanowiła rekord świata wynikiem 6,06 s. Aleksandra Kałucka pobiła swój rekord i zdobyła brązowy medal. Natychmiast kibice zaczęli je porównywać ze Spidermanem.

Zobaczcie memy z Igrzysk olimpijskich

Ile medali zdobyła Polska na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu?

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zdobyła 10 medali.

Pierwszy medal Biało-Czerwonych kibice mogli świętować w niedzielę 28 lipca. Wówczas na drugim stopniu podium w slalomie K1 uplasowała się kajakarka Klaudia Zwolińska.

30 lipca, brązowy krążek wywalczyła reprezentacja szpadzistek w składzie: Aleksandra Jarecka, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga i Alicja Klasik. Był to 300. medal dla Polski w historii letnich igrzysk olimpijskich.

Następnego dnia popisali się wioślarze - czwórka podwójna. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zdobyli brązowy medal.

2 sierpnia pierwszy w tenisie medal igrzysk olimpijskich wywalczyła dla Polski Iga Świątek. Zdobyła brązowy medal pokonując Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 6:2, 6:1.

Następne dwa medale należą do zawodniczek we wspinaczce sportowej. Złoto do Aleksandry Mirosław, z brąz do Aleksandry Kałuckiej.

W przedostatni dzień igrzysk polscy siatkarze odebrali srebrne medale. Srebrny medal wywalczyła także pięściarka Julia Szeremeta.

Znakomicie w finale biegu na 400 m pobiegła Natalia Kaczmarek i zdobyła brązowy medal.

Nieoczekiwanie brązowy medal zdobyła także Daria Pikulik w omnium, czyli trójboju na torze kolarskim.