Mamy awans do finału! Świetny wynik polskiej sztafety mieszanej w Paryżu

Autor: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Dobry wynik osiągnęła polska sztafeta mieszana 4x400 metrów. Biało-czerwoni nie dali za wygraną i zagwarantowali sobie awans do finałów, a konkurencja była naprawdę mocna.

Polacy awansowali do finału

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Maksymilian Szwed, Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski oraz Justyna Święty-Ersetic wywalczyła awans do finałowego biegu podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mimo mocnej konkurencji nasi zawodnicy z czasem 3:11.43 zajęli siódme miejsce w biegu eliminacyjnym.

Finał odbędzie się już w sobotę 3 sierpnia o godzinie 20:55. O medale powalczy osiem najlepszych zespołów - po trzy najszybsze z dwóch serii eliminacyjnych oraz dwa z najlepszym czasem.

Na igrzyskach w Tokio w 2021 roku Polacy zdobyli złoty medal. W tym roku prawdopodobnie nie uda się tego powtórzyć, jednak już sam występ w finale jest dużym sukcesem.