Papiernia w Myszkowie

i

Autor: Wikimedia

Inwestycje

Papiernia w Myszkowie będzie sprzedana. Nowy właściciel przejmie pracowników

Najstarszy zakład w Myszkowie wkrótce zmieni właściciela. Ponad stu pracowników papierni dowiedziało się, że właściciel Schumacher Packaging postanowił pozbyć się polskiej spółki z przyczyn ekonomicznych. Wybrany jest już nowy inwestor, który ma utrzymać produkcję.

Rodzina przedsiębiorców Schumacher, która jest właścicielem polskiej spółki Schumacher Packaging Polska, zdecydowała się na jej sprzedaż. Spółka ma kilka zakładów w całej Polsce: najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, oraz trzy centra serwisowe. Jaki los czeka ten najstarszy zakład w Myszkowie?

Rodzina Schumacher właśnie podpisała wstępną umowę dotyczącą polskiej spółki z hiszpańską Grupą Saica. Finalizacja transakcji jest uzależniona od zgody polskich organów antymonopolowych i spełnienia określonych warunków wstępnych. Ale nie będzie z tym problemów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy z Saica - zarówno dla naszych klientów, jak i dla naszych polskich pracowników. To dla nas ważny pierwszy krok w naszej strategii na przyszłość. W przypadku Saica istnieje również duża bliskość kulturowa między dwiema rodzinnymi firmami, co umożliwi szybką integrację - informuje Björn Schumacher, dyrektor generalny grupy Schumacher Packaging.

Jaka przyszłość czeka pracowników papierni w Myszkowie?

Obecny właściciel papierni nie ukrywa, że jako niezależna firma spółka z papiernią w Myszkowie nie była w stanie nadążyć utrzymać produkcji na odpowiednim poziomie na konkurencyjnym rynku. Stąd konieczność poszukania inwestora i sprzedaż całej polskiej spółki. Sytuacja stała się dramatyczna od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie w lutym 2022 r. Chociaż wszyscy konkurenci zostali dotknięci tym zjawiskiem, mniejsze i średnie firmy, takie jak Schumacher Packaging, ucierpiały znacznie bardziej.

Jak informuje oficjalny dokument, cały zarząd i wszyscy pracownicy zakładów i centrów serwisowych w Polsce to łącznie 1 540 osób. Wszyscy mają automatycznie być przejęci przez nowego właściciela. I to on przedstawi im nowe warunki zatrudnienia.

Regionalizmy częstochowskie - znasz ich znaczenie?

Pytanie 1 z 10
My podajemy słowo, a ty jego znaczenie. Guguła: