Automaty do gier

i

Autor: KAS

Wiadomości

Sto automatów do gier zatrzymanych przez celników w województwie śląskim

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali 31 punktów z nielegalnymi automatami do gier. Zatrzymali 100 nielegalnych automatów do gier. Działania miały miejsce na terenie kilkunastu miast woj. śląskiego.

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych na terenie 16 miast województwa śląskiego. Automaty umieszczone były w salonach do gier, które działały bez licencji na zlecenie grup przestępczych. W okresie od kwietnia do lipca tego roku funkcjonariusze zlikwidowali 31 nielegalnych punktów hazardowych, zabezpieczając łącznie 100 nielegalnych automatów.

Gdzie działały salony gier z automatami?

Najwięcej nielegalnych automatów mundurowi zatrzymali w:

  • Siemianowicach Śląskich (20 szt.)
  • Rudzie Śląskiej (11 szt.)
  • Będzinie (10 szt.)
  • Katowicach (10 szt.)
  • Jastrzębiu-Zdroju (7 szt.)
  • Rydułtowach (6 szt.)
  • Sosnowcu (6 szt.)

Nielegalne automaty zarekwirowane

Zobacz zdjęcia

W świetle polskiego prawa automaty do gier, które mają w oprogramowaniu element losowości, są nielegalne. Właścicielom grożą wysokie kary pieniężne, a same automaty podlegają konfiskacie wraz z zawartością, czyli z pieniędzmi. Zatrzymanie może być dokonane na podstawie podejrzenia o organizację nielegalnego hazardu, lecz musi zostać poprzedzone przeprowadzeniem eksperymentu procesowego mającego na celu weryfikację, czy urządzenia znajdujące się w kontrolowanym lokalu są automatami hazardowymi w rozumieniu polskich przepisów.

I takie eksperymenty funkcjonariusze KAS także musieli przeprowadzić w postaci gier kontrolnych. Za każdym razem potwierdziły one hazardowy charakter urządzeń.

Za każdym razem w sprawach urządzania nielegalnych gier hazardowych prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Jak zgłosić podejrzenie o nielegalnych automatach do gier?

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.Kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 lub mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Quiz. Stare gry na komórkę: pamiętasz te najpopularniejsze?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się klasyczna gra zręcznościowa, w której gracz sterował wężem, rosnącym po zjedzeniu jedzenia?
Listen on Spreaker.