12-letni Franciszek Szczyrba miniżużlowym mistrzem Europy i mistrzem świata w klasie 125cc

Autor: Franek Szczyrba #527

Śląskie

W Rybniku rośnie drugi Bartosz Zmarzlik. 12-latek został żużlowym mistrzem świata

W minioną sobotę w słowackiej Žarnovicy miniżużlowcy rywalizowali o tytuł mistrza Europy. Następnego dnia wzięli udział w zawodach FIM Track Racing Young Gold Trophy, będących mistrzostwami świata w kategorii 125cc. Bezkonkurencyjny okazał się 12-letni Franciszek Szczyrba, który nie przegrał ani jednego wyścigu i zgarnął oba trofea.

12-latek ze Śląska mistrzem Europy i świata w klasie 125ccm

Franciszek Szczyrba jest zawodnikiem klubu miniżużlowego Rybki Rybnik. W miniony weekend wystartował w dwóch turniejach w kategorii 125cc w słowackiej Žarnovicy. Młody sportowiec zaserwował publiczności bezbłędny występ - nie przegrał ani jednego wyścigu i wrócił do Polski z tytułami.

W sobotę zwyciężył w zawodach European 125cc Youth Track Racing Cup i został Indywidualnym Mistrzem Europy. Następnego dnia wziął udział w zawodach FIM Track Racing Young Gold Trophy i uzyskał tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w klasie 125cc.

Miniony weekend był dla mnie spełnieniem marzeń! Ciężko i długo na to pracowałem aby zostać Indywidualnym Mistrzem Europy i Indywidualnym Mistrzem Świata jednocześnie. To cudowne uczucie kiedy stoisz na pierwszym stopniu podium i grają hymn Twojego kraju - napisał Franciszek na facebookowym profilu.

W filmie poniżej można zobaczyć ostatni bieg 12-letniego Franciszka Szczyrby, który zapewnił mu tytuł Mistrza Świata 2024:

Sportowiec podziękował bliskim. "Na ten sukces pracowało wielu ludzi"

Dalej młody sportowiec podziękował wszystkim osobom, które pracowały na jego sukces. Na liście znaleźli się trenerzy, klub, koledzy z drużyny i sponsorzy. We wzruszających słowach 12-latek zwrócił się również do swojego taty, byłego żużlowca RKM-u Rybnik.

To ile pracy i serca wkładasz w przygotowanie moich motorów, oraz Twoja wiedza i doświadczenie które pomagają mi ciągle się rozwijać jest nieoceniona! To Nasz sukces i mam nadzieje że będziemy tą drogą podążać zawsze w tandemie - napisał Franciszek.

Urlop na Śląsku QUIZ. Czy wiesz, co robią mieszkańcy Śląska na wakacjach?